Ekstrakt z acai, czyli jagody palmy brazylijskiej, to owoce pochodzące z lasów tropikalnych Ameryki Południowej.

Jest to nieocenione źródło antyoksydantów oraz witamin z grupy B (B1, B2, B3), witaminy C, fosforu, wapnia, potasu, żelaza, białka i olejów Omega. Zawiera m.in. kwas ferulowy, mający właściwości odmładzające oraz epikatechiny odpowiedzialne za procesy myślowe, pamięć i spowalnianie procesów starzenia. Wspomagają pracę serca dzięki zawartości kwasów tłuszczowych: kwasu oleinowego i kwasu linolowego. Są to związki pomagające obniżyć tzw. „zły” cholesterol i podnieść poziom „dobrego” cholesterolu, stosowane w profilaktyce miażdżycy.

Wpływ na skórę ekstraktu z Acai

Estrakt z acai zawiera więcej antyoksydantów niż inne znane ich źródła, np. żurawina, malina, truskawka czy czerwone winogrona. Jest ceniony szczególnie w kosmetyce z racji wchodzących w jego skład polifenoli pełniących funkcję naturalnych przeciwutleniaczy, chroniących skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, dymu tytoniowego, spalin. To również skuteczna broń przeciwko wolnym rodnikom odpowiedzialnym za proces starzenia skóry. Mają również działania antyrakotwórcze.

Ekstrakt z acai działa korzystnie na skórę, posiada właściwości ściągające i wpływa na mikrokrążenie, poprawia ukrwienie, chroni komórki przed stresem oksydacyjnym oraz poprawia jej koloryt.